TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: MAYIS 2017


KIZIK KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULUNDA TUBİTAK SERGİSİ


31 MAYIS 2017 ÇARŞAMBA20:16
innovaeditor/assets/kizik io 2017.jpgKızık Köyünde yapılan etkinliğe Tokat İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Ağar, Kızık Köyü İlköğretim Müdürü Fatih Yay Müdür Yardımcısı Fatih Çeliksoy, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz okul öğretmenleri ve misafirler katıldı.


Program okul halk oyunları ekibinin gösterisi ile başladı. Mütakiben yapılan konuşmaların ardından sergilenen projeler gezildi. Tokat İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Ağar "Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin yetişmesi açısından bu tür çalışmaları değerli görüyoruz. Emeği geçen öğrencilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza ve idarecilerimize teşekkür ediyorum." Dedi.


Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek  Başkanı ve Tokat MTAL Havacılık Kulübü Rehber Öğretmeni Müslim Kaçmaz okulun ve köyün hava fotoğraflarını ve videolarını çekti.


TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları ile hedeflenen amaçlar;

• Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi,

• Bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi,

• Araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1421 kere okundu

0:1496262776:1

TEKMED UÇURTMA ETKİNLİĞİNDE


19 MAYIS 2017 CUMA20:25
innovaeditor/assets/TOKAT 2017 UCURTMA.jpgTokat Belediyesi tarafından düzenlenen "Uçurtma Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu. Eski Doğum Hastanesi Üstünde düzenlenen "Uçurtma Şenliği” büyük bir katılım ile gerçekleştirildi. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı şenliğe katılan 7’den 70’e tüm vatandaşlar doyasıya eğlendi. Çocuklarımızın gülen yüzünü gördükçe büyükler mutlu oldu.

 

Çocuklar ve aileler etkinlikten memnun kaldı. Öğrenciler ve velilerin katılımıyla düzenlenen uçurtma şenliğinde öğrenciler velileri ile birbirinden farklı uçurtmaları uçururken, gökyüzünde adeta renk cümbüşü yaşandı. Saatlerce uçurtmalarını gökyüzünden indirmeyen çocuklar kadar büyükler de uçurtma uçurmanın zevkini yaşadı.

 

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz ve Başkan Yardımcısı Orhan Şen Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacı Gençlik Kulübünden iki öğrenci etkinlikte drone uçurdu ve havadan fotoğraf çekti.


YORUM (0)

1263 kere okundu

0:1495225680:1

İLK ZAGİMİZ


13 MAYIS 2017 CUMARTESİ21:48
innovaeditor/assets/zagi yapimi.jpgGazi Osman Paşa Lisesi öğrencilerinin yardım talepleriyle Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübünde zagi üretim yapıldı.


Zagi adı verilen uçak kanatlardan meydana gelmektedir. Delta kanat adı da verilmektedir.  Zagi, aslında bir modelin adı olup zaman içerisinde kullanıcılar tarafından markalaştırılmış, üçgen, gövdesiz ve geniş kanat alanlı bütün modellere Zagi denilmeye başlanmıştır. Motorsuz, dik tepelerde, yamaçta dönen güçlü rüzgar yardımıyla uçan, iki servo, bir alıcı ve bir alıcı pilinden ibaret elektronik aksamı olan, gövdesiz olması nedeniyle "uçan kanat" sınıfına giren bir modeldir Zagi. Zagi köpükten imal edildi. 


YORUM (0)

651 kere okundu

0:1494712153:1

AVRUPALILAR TOKATA GİTMEK GEREK SÖZÜNE KULAK VERDİLER


1 MAYIS 2017 PAZARTESİ20:41
innovaeditor/assets/TOKAT BEL DEM.JPGAvrupalı Öğrenciler "Tokat Gitmek Gerek” Çağrısına Kulak Verdiler. Avrupa Birliği Erasmus Gençlik Değişim Projesi kapsamında Estonya, Romanya, Makedonya ve Ülkemizden 25 kişilik Genç Öğrenci gurubu Tokat Belediyesi Sosyal Tesisleri’ne misafir oldu.
Avrupalı Öğrenciler "Tokat Gitmek Gerek” Çağrısına Kulak Verdiler.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu vekaleten Erasmus öğrencilerine eşlik eden Tokat Belediyesi Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci ”Şu an dünyada cenneten bir ülkedesiniz, tarih, doğa, kültür, turizm hepsi burada. Burası Tokat. Mevlâna Hazretlerinin FîhiMâFîh kitabında
"Tokat’a Gitmek Gerek” diyor. Ben inanıyorum ki sizlerde bu çağrıya kulak verip Tokat’a geldiniz. Sizleri Tokat’ta Belediyemizde konuk etmekten son derece mutluyuz.” dedi.

Program, Tokat Belediye Başkanı Selahattin Kelemci’nin Erasmus Öğrencilerine Tokat el basması Türk Bayrağı fuları hediye etmesi ile sona erdi. 


YORUM (0)

1241 kere okundu

0:1493671679:1

TURİZM HAFTASI YABANCILARLA KUTLANDI


1 MAYIS 2017 PAZARTESİ19:05
innovaeditor/assets/DSC09904.JPGTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Dem Turkey Derneği ve Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde Ulusal Ajans’ın "Sağlıklı Gençler, Sağlıklı Nesiller Projesi” kapsamında, dört ülkeden (Türkiye, Makedonya, Romanya ve Macaristan) 28 katılımcı, okulumuzun Havacılık Kulübü etkinliğinde model uçak yapımı çalışmalarımıza katılmış ve gençler arası dayanışma ve kaynaşma sağlanmıştır.
 
Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi turizm haftasını yabancı misafirlerle kutladı. Okul bayram yeri oldu. Yemek ikramının ardından sosyal etkinlik yaptılar ve yöresel oyunlar oynadılar.


YORUM (0)

729 kere okundu

0:1493665881:1


1-5 - 5