TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: MART 2016


TOKAT VALİLİĞİNDEN SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA ALANINDA AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ


29 MART 2016 SALI10:15
innovaeditor/assets/admin/tokat sosyal.JPGTokat Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığının Konsorsiyum Koordinatörü olduğu 2015 yılı Erasmus+ Avrupa Birliği projesi Hibe Sözleşmesi imzalanarak uygulanmaya başlamıştır. 2015-1-TR01-KA104-020614numaralı "Avrupada Dezavantajlı Bireylere Yönelik Eğitimlerde Kullanılan Yöntem ve Uygulamaların İzlenmesi” adlı Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği projesine ait bilgiler Proje İrtibat kişisi İlhan Yayar tarafından Vakıf Toplantı Salonunda, Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Üyelerine sunum yapmıştır.
 
Proje İrtibat kişisi İlhan Yayar sunumunda, 2015 teklif çağrısında Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında Türkiye Ulusal Ajans kaynağından 10, IPA kapsamından da 169 proje desteklenmiştir. AB hibe fonlarından ilimiz ve ülkemizin etkin şekilde yararlanması için nitelikli proje sunmanın çok önemli olduğunu, hibe sözleşmesinde ve başvuru formunda belirtilen kurallara göre projenin uygulanması, hareketlilik öncesi, yurtdışı faaliyeti, hareketlilik sonrası, bütçe, nihai rapor, Mobility Tool+, yaygınlaştırma işlemlerinin açık, şeffaf bir şekilde uygulanması için çalışacaklarını söyledi.
 
Proje hakkında Vakıf Başkanı Vali ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1823 kere okundu

2:1459246647:1

GENÇLİK VE GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI


15 MART 2016 SALI20:31
innovaeditor/assets/admin/girisim geclik.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Girişimcilik Kulübü "Girişimcilik Haftası” münasebeti ile dokuzuncu sınıf öğrencilerine yönelik konferans düzenledi. Kulüp öğretmenleri Arslan Şahin ve Abdulkadir Yaşar, konuşmacı olarak Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı ve Makine Bölümü öğretmeni Müslim Kaçmaz’ı davet etti.
 
Müslim Kaçmaz ""DEDİM; ARTIK BİLGİDEN YANA EKSİĞİM YOK; ŞU DÜNYANIN SIRRINA ERMİŞİZ AZ ÇOK, DERKEN AKLIM GELDİ BAŞIMA BİR DE BAKTIM ÖMRÜM GELİP GEÇMİŞ, HİÇ BİR ŞEY BİLDİĞİ YOK” Ömer Hayyam’ın sözleriyle başladığı konuşmasına bilgi çağı ve bilginin öneminden başladı. Girişimciliğin önemini anlattı ve dünya geneli istatistikler ile kıyaslamaları gösterdi. "Girişimcilikte kararlı, kendine güvenen ve sabırlı olanlara her zaman şans güler. Ekonominin temel hedefi mevcut üretimi artırmak ve işgücü yaratmaktır. Yeni ürünlere ulaşmak, ek kaynak yaratmak ve gelir seviyesini yükseltmek ise ancak girişimcilikle mümkündür. Girişimcilik her insanda vardır. Önemli olan o hedefe ulaşmak için yürümektir. Girişimcilik, ülkelerin gelir grubu, kişi başına düşen gelir, yeni kurulmuş şirketlerin sayısı ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1776 kere okundu

0:1458074047:1


1-2 - 2