TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: ŞUBAT 2016


SOSYAL GİRİŞİMCİLİKTE TOKAT VİZYONUNA KATKI PROJESİ


18 ŞUBAT 2016 PERŞEMBE21:51
innovaeditor/assets/admin/SOSYAL TOKAT VZYONUNA KATKI.jpgTokat Valiliği’nin koordinatörlüğünü yaptığı ve Tokat Belediyesi ile Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği ortaklığında düzenlenen "Sosyal Girişimcilikte Tokat Vizyonuna Katkı” projesi, Dem Derneği kurucularından Ayşe Damla İşeri eğitmenliğinde seminer başladı.


Ortak Karadeniz Ajansı OKA tarafından teknik destek kapsamında desteklenen eğitimin açılış konuşmasını Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz yaptı.

 

Tokat Valiliği Proje Koordinasyon Ekibinden İlhan Yayar; "Derneklerin mali kaynakları çok düşük olduğu için sorunlara yaklaşımlarda yetersiz. Avrupa’da ki sivil toplum örgütleri çok farklı. Politikalar üretebiliyorlar. İlimize katkı sağlamak için bu projeyi yaptık. Gelir modeli doğru kurgulana bilinirse daha fazla sosyal fayda sağlanabilir. ” Dedi.

 

Dem Derneği Kurucularından Ayşe Duran İşeri, sosyal girişimcilik kavramı konusunda düşüncelerini paylaştı. Empati temelli sosyal girişimcilik kavramı ve ürettikleri projeler hakkında bilgi verdi. Dem Derneği tarafından başlatılan "Aşkını başka dille anlat” çalışmalarını örnek göstererek işitme engelliler için sağlanan sosyal fayda konusunda tartışma oluşturdu.

 

Tokat Belediyesi adına eğitime katılan Ahmet Turan Erdoğan, "İlimizde 640 sivil toplum örgütü vardır. Biz Tokat Belediyesi olarak, sivil insiyatife ulaşmak ve onların fikirlerini almak istiyoruz. Çok sayıda STK ya ulaşamıyoruz. Birçok STK’mızın yeri belli değil. İletişimde zorlanıyoruz.” Sözleriyle amaca hizmet etmenin önemini ifade etti. Eğitim Cuma günü devam edecektir.


YORUM (0)

1818 kere okundu

0:1455832429:1