TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: OCAK 2016


TOKAT VE ÇORUMLU ÖĞRENCİLER BUDAPEŞTEDE TEKNİK EĞİTİM ALIYOR


21 OCAK 2016 PERŞEMBE10:20
innovaeditor/assets/admin/nct.JPG2015 yılı Teklif Çağrısı Döneminde Erasmus+ Ana Eylem 1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan "AVRUPA ÜLKELERİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR MESLEKİ EĞİTİM STAJI” isimli proje kapsamında Çorum ve Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri öğrencileri Merzifon Havaalanından proje uygulamalarının gerçekleşeceği Macaristan’ın Budapeşte şehrine hareket ettiler.


NCT işletmesi yazılımını işletme bünyesinde ürettiği CNC eğitimlerine öğrenciler katılım yaptılar. Önce laboratuvarlarda eğitim alan katılımcılar sonra işletme gezildi. NCT firmasının yazılımını geliştirdiği ve üretimini yaptığı elektronik ürünler gözlemlendi. Yazılım sektöründe ilerlemenin önemi burada çok iyi anlaşıldı.

 

Proje ekibi olarak eğitimden sonra kültürel geziler düzenlendi. Budapeşte’de gelip yerleşen ve toplum arasında Gül Baba olarak anılan Budin’in fethinde şehit düşen Türkler kadar Macarların da çok sevdiği Alperenin kabri ziyaret edildi ve dua edildi. Gülbaba’nın kabri şehit düştüğü yere yapılmış ve bugün dahi bu semte onun adının verilmiş olduğunu öğrenmek proje ekibini çok mutlu etti. 


TÜMÜ


YORUM (0)

2017 kere okundu

1.2:1453371825:1

TOKAT SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN DUA ETTİ


4 OCAK 2016 PAZARTESİ21:29
innovaeditor/assets/admin/sarikamis.jpgBirinci Dünya Savaşı’nda Sarıkamış’ta şehit düşen Mehmetçikler için anma yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe Tokat Valisi Cevdet Can, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Adnan Arslan, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Jandarma Komutanı Erkan Alacakurt, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, İl Müftüsü Ahmet Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hülya Özdemir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar , Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, vatanı, milleti ve inançları uğruna can veren ecdadın neler hissettiğini anlamak için çocuğu, genci, kadını, yaşlısı ile bir araya geldiklerini söyledi. Geçmişi ve ecdadıyla gurur duyan bir nesle sahip olduklarını ifade eden Çağlar, "Bizler; İstanbul’un fethiyle birlikte Ortaçağ’a son veren, milli mücadelede Anadolu topraklarını şehit kanlarıyla sulayan ama düşmana teslim ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1913 kere okundu

0:1451943317:1

YABANCI DİL EĞİTİMİ


4 OCAK 2016 PAZARTESİ1:00
innovaeditor/assets/admin/Amerikan dil.jpg2015 yılı Teklif Çağrısı Döneminde Erasmus+ Ana Eylem 1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan "AVRUPA ÜLKELERİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR MESLEKİ EĞİTİM STAJI” isimli proje kapsamında Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri proje kapsamında yabancı dil eğitimine başladılar.


Mesleki Teknik eğitim öğrencilerinin mesleki yeterliliklerinin geliştirilmesi amacıyla Macaristan’ın Başkenti Budapeşte ilinde Bilgisayarlı Kontrol Sistemleri (CNC) konusunda eğitim alacak katılımcı gençler yabancı dil eğitimleri alarak yurt dışı eğitime hazır hale getiriliyor. Yabancı dil öğrenmek oldukça önemli. Proje katılımcısı gençlerin eğitimlerini en iyi şekilde yürütebilmeleri için, Amerikan Dil Kolejinde İngilizce eğitimlerle yeterlilikleri geliştiriliyor.

 

Katılımcılar hep birlikte pasaport işlemleri için gerekli olan biometrik  fotoğraf çekildi. Proje hazırlıkları noter işlemleriyle devam edecektir.


YORUM (0)

1886 kere okundu

5:1451869429:1


1-3 - 3