TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

ÖZGÜR YAŞAM REHABİLİTASYON MERKEZİNDEN MODEL UÇAK UÇURTMA ETKİNLİĞİ YAPILDI


30 HAZİRAN 2019 PAZAR19:26
innovaeditor/assets/timthumb.jpgÖzgür Yaşam Rehabilitasyon Merkezi, Dostlar Meclisi ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği işbirliğinde hazırlanan ve özel çocuklar için düzenlenen model uçak kursunda sertifikasını alan öğrenciler uçaklarını uçurdular. 6 hafta süren Ata model uçak yapımı kursuna rehabilitasyon merkezine devam eden çocuklar katıldı. 8 öğrencinin büyük ilgi gösterdiği 6 haftalık eğitimi,  Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri  Müslüm Kaçmaz ve Orhan Şen hocalar  verdiler.

 

Kurslarla ilgili bir açıklama yapan Özel Rehabilitasyon Merkezi  Yöneticisi Semra Öztürk:

"6 haftalık kursumuzu geçen hafta tamamladık. Bu çocuklarımızda burada uçaklarımızı uçurma etkinliği düzenledik, sertifikalarını verdik. Çünkü 6 hafta boyunca sağ olsun Müslüm hocam Orhan Hocam gönüllü olarak geldiler ve onlara bu yapım da yardımcı oldular. Bize hep birlikte uçaklarımızı uçurduk 8 tane öğrencimize güzel bir etkinlik yapmış olduk.” Dedi.


Sertifika töreninde bir açıklama yapan dostlar meclisi başkanı iş insanı Burhan Besler de açıklamasında: ” Dostlar meclisi olarak her türlü ...


TÜMÜ


YORUM (0)

40 kere okundu

0:1561922891:1

ROKETLERİN ÇALIŞMA PRENSİBİ


16 HAZİRAN 2019 PAZAR20:50
innovaeditor/assets/21.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde TUBİTAK 4006 Fuarı açıldı. Fuarda öğrenciler yaptıkları proje çalışmalarını sergilediler. Makine Öğretmeni Müslim Kaçmaz koordinatörlüğünde Uğur Dündar ve Kadir Dündar Roketlerin Çalışma Prensibi projelerini sundu.
 
Özet: . Roketler uzayda Newton’un "her etkiye karşı eşit ve zıt bir tepki vardır” yasasına uygun şekilde hareket eder. Uzay aracının minik roketinden gaz çıkarken araç da gazın zıt yönünde hareket eder. Araç böylece yavaşlatılır, hızlandırılır veya istenilen yöne döndürülür. Atık malzemeler, okullardaki eğitim-öğretim ortamlarının zenginleştirilmesi konusunda kullanımı sağlanacaktır. Meşrubat şişelerden su roketleri yapılacaktır. Şişelere uygun rampalar yapılacaktır. Roketlerin uçuş prensipleri araştırılacaktır. Araştırmalar ve denemeler video üzerinden gösterilecektir. Tubitak sergisinde açık alan üzerinde bir deneme gerçekleştirilecektir. Tüm güvenlik tedbirleri alınmış olacaktır. Proje çalışmasına katılan öğrenciler kendi hazırladıkları roketleri sergileyecektir. Çalışmalar bir plan dahilinde yürütülecektir. Çalışmalarımızda en stabil uçuş, en yüksek uçuş konularında araştırmalar ve gözlemler deneyeceğiz. Kimyasal gazların oluşumu ve roketi uçurması, su baskısıyla roketin uçması, yanıcı maddeler ile ...

TÜMÜ


YORUM (0)

99 kere okundu

2:1560718519:1

DOSTLAR MECLİSİ GELENEKSEL İFTAR PROGRAMINDA BULUŞULDU


31 MAYIS 2019 CUMA22:24
innovaeditor/assets/aa47.jpgTokat Dostlar Meclisi geleneksel 4. İftar programında buluştu. Başkan Burhan Besler yaptığı konuşmada birlik beraberlik mesajı verdi. 


YORUM (0)

184 kere okundu

0:1559341916:1

YEŞİLIRMAK İLKOKULU SPOR TOKAT ETKİNLİKLERİ


19 MAYIS 2019 PAZAR20:24
innovaeditor/assets/yeil (3).jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından uygulanan ve Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir” projesi kapsamında alınan uçangöz ile Yeşilırmak İlkokulu spor gösterileri Uçangöz Pilotu Müslim Kaçmaz ve Tokat ARGE Öğretmeni Volkan Vural tarafından hazırlanan etkinlikle havadan görüntülendi.


Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğinin bir parçası olarak hizmetin yürütüldüğü çevrede öğrenci merkezli ve uygulamalı eğitimin esas alındığı; araç-gereç ve teknolojik donanım yönünden gerekli yeterliliğe sahip; öğrencilerin bireysel ve sosyal yönlerini geliştirecek programların uygulandığı; sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde daha aktif; huzurlu ve temiz bir çalışma ortamının olduğu; ekip ruhuyla çalışan bir eğitim, bilim ve kültür merkezi olmak. Misyonumuz, Atatürk ilke ve inkılaplarına, cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaçları doğrultusunda işleri yapan değil; işleri doğru yapan ve sorgulayan, araştıran, sağlıklı iletişim kuran,yaşamı kullanma becerisini kazanmış ,düşünen ve düşündüren, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, ...


TÜMÜ


YORUM (0)

113 kere okundu

0:1558297571:1

ENGELLİLER HAFTASI YÜRÜYÜŞÜ


14 MAYIS 2019 SALI22:07
innovaeditor/assets/2.JPGTokat'ta 'Engelliler Haftası' etkinlikleri kapsamında, engellilere yönelik eğitim veren okul ve sivil toplum kuruluşları farkındalık yürüyüşü yaptı. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü yürüyüşü havadan görüntüledi.

 

Motosikletli polislerimiz önde yürüyüşe eşlik etti. Tokat’ta etkinliklerde yer alan mehteran takımı da yürüyüşe katıldı. Yürüyüşe katılanlar uzun bir Türk bayrağı taşıdı. Şehrimizin gururu onbeşliler de yürüyüşte yerini aldı. Şehrimizin okulları, sivil toplum örgütleri, geniş bir halk kitlesi yürüyüşe iştirak etti.


YORUM (0)

130 kere okundu

0:1557871789:1


[1] 2 3 4 5 6 7 ... 15 [SONRAKİ]1-5 - 72