TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: MAYIS 2015


TEKMEDTEN İSTİKBAL GÖKLERDEDİR UÇAĞI


22 MAYIS 2015 CUMA6:16
innovaeditor/assets/admin/tubitak ucak.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde; Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından yürütülen "Bilim Fuarı" açıldı. Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Tokat Bilim Sanayi ve Teknoloji İl müdürü Halil İbrahim Yüksel, Tokat Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Fehmi Çankaya, Misafirler, veliler ve öğrenciler katıldı.
 
Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Şaban Ceylan "Göreve başladığımda ilk işim TÜBİTAK Bilim Fuarı olmuştu. Bu gün gençlerimizi bilimsel çalışmaların içinde görmek ve proje kültürü oluşturmak memleketimiz açısından önemlidir. Yıllardır ülkemizden beyin ve zihin göçü gerçekleşti. Kısacası beyin göçünü engellemeliyiz." Sözleriyle fuarın açılışını yaptı. Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla hazırlanan 30 proje sergilendi.
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği destekleri ve Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Havacı Gençlik Kulübü tarafından imal edilen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir" projesine itafen uçağın adı da İstikbal Göklerdedir konuldu. İstikbal Göklerdedir Uçağını tasarlayan öğrencilerden Sefa Çelik ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2288 kere okundu

0:1432276009:1

YAP TASARLA UÇUR YARIŞMASI


16 MAYIS 2015 CUMARTESİ9:10
innovaeditor/assets/admin/yap tasarla ucur.jpgBursa Osmangazi İlçesi Tophane Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde Türkiye genelinde resmi ve özel lise ve dengi okullara yönelik "Tasarla, Yap, Uçur Liselerarası Proje Yarışması´nın yapılacaktır.
 
Tokat ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir projesi kapsamında; Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Havacı Gençlik Kulübü Rehber Öğretmenleri Müslim Kaçmaz, Orhan Şen ve Bahadır Süha Candemir ile öğrenciler Samet Dileç ve Mustafa Altıngül tarafından tasarlanan 3 uçak malesef pert oldu. Her kırım bir tecrübe düşüncesiyle çalışmaya devam edilmekte. Tokat Gaziosmanpaşa stadyumunda gerçekleştirilen son uçuş oldukça ümit verici oldu. Uçuş kırımla sonuçlansada en ileri mesafeye uçuş başarıldı. Yeniden tasarım ve gerekli parçaların imalatıyla dördüncü uçak yapımına başlandı.
 
YARIŞMA BİLGİSİ
Katılımcı takımlar uçuş alanı içerisinde bir hedef bölgeye hava araçlarını ulaştırmak için mücadele edeceklerdir ve kırmızı hatla çevrili olan alan üzerinde tanımlanan görevleri yapıp iniş yapacaklardır. En hafif, en çok ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2344 kere okundu

2:1431767933:1

TOKAT ÖĞRENME ŞENLİĞİ


13 MAYIS 2015 ÇARŞAMBA15:41
innovaeditor/assets/admin/ogrenme senlgi.jpgTokat ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği,Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen etkinliğine hava çekimleri ve düzenlenen standla katılım sağladı. Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Uğur Ergin, İl Jandarma Komutanı Erkan Alacakurt, İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman ile çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.
 
Eski Niksar yolu kavşağından başlayan yürüyüşle start verilen etkinlik şehitler parkında düzenlendi. Etkinlikte konuşma yapan Vali Cevdet Can, öğrenmenin önündeki en büyük engelin mazeret olduğuna dikkat çekerek, "Öğrenmek için kendi kendimizi kandırmayalım. Mazeret üretmek insanın kendisine söylediği en büyük yalandır. Beşikten mezara kadar öğreniyorduk şimdi ise ana rahminde başlıyor öğrenme. Lüzumsüz bilgiden kendinizi kurtaracaksınız" dedi. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise öğrenmenin yaşı olmadığına dikkat çekerek, "7’den 70’e her gün bir şeyler öğreniyoruz. Özellikle son ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2488 kere okundu

1.7:1431531896:1


1-3 - 3