TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: ŞUBAT 2015


İSTİKBAL GÖKLERDEDİR KAR ŞENLİKLERİNDE


8 ŞUBAT 2015 PAZAR10:46
innovaeditor/assets/admin/BASCFLK.jpgTokat'ın Başçiftlik İlçesinde "Kar Şenlikleri" düzenlendi. 1600 metre yükseklikteki Karacaören Yaylasında düzenlenen etkinliklere Tokat Valisi Cevdet Can, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan ALACAKURT, Ordu İli Aybastı Kaymakamı Osman BİLİCİ, Reşadiye Kaymakamı Turgay GÜLENÇ, Avrupa Tokatlılar Federasyonu Başkanı Salih YILMAZ, İstanbul, Tokat ve Niksar Başçiftlik Dernekleri, Samfad dernek üyeleri, çeşitli STK üyeleri, Resmi daire amirleri ve vatandaşlar katıldılar.
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen "İstikbal Göklerdedir" projesi Başçiflikli gençlere tanıtıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlere yönelik düzenlediği etkinlik ve destekler proje koordinatörü Ömer Faruk Kaçmaz tarafından anlatıldı. Başçiftlik ve Karacaören Yaylasının 800 adet havadan fotoğraflandırması Müslim Kaçmaz ve Orhan Şen tarafından insanların meraklı bakışları arasında gerçekleştirildi.
 
Şenliğe katılan vatandaşlarda ipli kayak ve kızak ile kayarak şenliğin tadını çıkardı. Ülkenin her tarafından etkinliğe katılan insanlara hazırlanan mangallarda pişirilen sucuklar ikram edildi.

TÜMÜ


YORUM (0)

2483 kere okundu

5:1423393206:1

TEKMED GENÇLİK BAKANLIĞI TOPLANTISINA KATILDI


1 ŞUBAT 2015 PAZAR13:31
innovaeditor/assets/admin/GENC ANK1.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı ve Dernek tarafından yürütülen "İstikbal Göklerdedir" Proje koordinatörü Ömer Faruk Kaçmaz Ankara'da Barselo Otelde yapılan toplantıya katıldı. Proje uygulama aşamaları konusunda bilgilendirme yapıldı.
 
 
Genç nesillerin eğitimden sportif ve sosyal faaliyetlere kadar çeşitli alanlarda katılım göstermesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başlatmış olduğu projeler hakkında bilgilendirme faaliyetleri düzenleniyor. Toplantılar kapsamında 2014 yılında proje desteğinden faydalanan sivil toplum kuruluşları, çalışmalar hakkında bilgilendiriliyor.


YORUM (0)

2302 kere okundu

5:1422797710:1


1-2 - 2