TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

ÖZGÜR YAŞAM REHABİLİTASYON MERKEZİNDEN MODEL UÇAK UÇURTMA ETKİNLİĞİ YAPILDI


30 HAZİRAN 2019 PAZAR19:26
innovaeditor/assets/timthumb.jpgÖzgür Yaşam Rehabilitasyon Merkezi, Dostlar Meclisi ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği işbirliğinde hazırlanan ve özel çocuklar için düzenlenen model uçak kursunda sertifikasını alan öğrenciler uçaklarını uçurdular. 6 hafta süren Ata model uçak yapımı kursuna rehabilitasyon merkezine devam eden çocuklar katıldı. 8 öğrencinin büyük ilgi gösterdiği 6 haftalık eğitimi,  Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri  Müslüm Kaçmaz ve Orhan Şen hocalar  verdiler.

 

Kurslarla ilgili bir açıklama yapan Özel Rehabilitasyon Merkezi  Yöneticisi Semra Öztürk:

"6 haftalık kursumuzu geçen hafta tamamladık. Bu çocuklarımızda burada uçaklarımızı uçurma etkinliği düzenledik, sertifikalarını verdik. Çünkü 6 hafta boyunca sağ olsun Müslüm hocam Orhan Hocam gönüllü olarak geldiler ve onlara bu yapım da yardımcı oldular. Bize hep birlikte uçaklarımızı uçurduk 8 tane öğrencimize güzel bir etkinlik yapmış olduk.” Dedi.


Sertifika töreninde bir açıklama yapan dostlar meclisi başkanı iş insanı Burhan Besler de açıklamasında: ” Dostlar meclisi olarak her türlü sosyal sorumluluk projesinin içerisinde olmayı bir görev kabul ediyoruz. Burada da özel çocuklarımızın bu güzel etkinliğinde, onlarla beraber olmak bu güzel sertifika töreninde Dostlar meclisi olarak da bulunmaktan büyük onur duyuyorum. Burada özel çocuklarımıza model uçaklarımızın yapımında hiçbir Bedel almadan yardımcı oldukları için Müslüm hocama ve Orhan Hocama çok teşekkür ediyorum Bizleri kırmadılar geldiler güzel bir etkinliğin içerisinde bulundular. Bu çocuklar bizim herşeyimiz, bu uçakların Onların elinde yapılması daha büyük anlam kazanıyor. Ben Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi


YORUM (0)

183 kere okundu

0:1561922891:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*