TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

TURHAL KİTAP OKUMA GURUBU İLE KAHVALTI YAPILDI


9 OCAK 2019 ÇARŞAMBA11:21
innovaeditor/assets/49525698_835716183440843_460786610028412928_n.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Bakanı Müslim Kaçmaz, Turhal Kitap Okuma Gurubu ile Turhal Şelale Restorant’ta bir araya geldi. Programın amacı proje konusunda işbirliği yapmak oldu.


Birlikte kahvaltı yapıldıktan sonra özellikle Erasmus+ programları konusunda bilgilendirme yapıldı. Kalkınma Ajansları, İç İşleri Bakanlığı, AB Programları projeleri ve Gençlik Spor Bakanlığı projeleri hakkında genel olarak açıklandı.

 

Sayın Kaçmaz "Okumak ve gençleri okumaya teşvik etmek için projeler üretilebilir. Biz dernek olarak bu tür projelere destek vermekten onur duyarız. Erasmus projeleri çeşitlidir. Yetişkin, Mesleki Eğitim, Genel Eğitim, Gençler, Üniversiteliler vb. hedef gurupları vardır. Bunlarda stratejik ortaklık ve hareketlilik projeleri olarak kendi içinde ayrılmaktadır. AB programları informal gurupları da desteklemektedir. Bu destekler KA105 projelerinde gerçekleşebilir. Proje üretme konusunda bu alanda resmi olmadan yürünebilir. Bütün dünya silahlara para yatırmaktadır. Halbuki bu tür proje ve kültürel işbirliğine harcansa dünya daha yaşanabilir bir hal alacaktır.” Dedi.


Turhal Kitap Okuma Kulübünden Neslihan Çoban "Kitap ihtiyacı olan okullara kitap yardımında bulunmak için Kitap Toplama Kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda destek istiyoruz.” Dedi.


Sayın Kaçmaz "WWW.TOKATREHBER.NETweb sitesi işletmelerin bilgileri için oluşturuldu. Kitap vererek işletmeler sitemizde yer alacaktır. Bu kapsamda 1 kitap karşılığında 1 yıl sistemde yer almaktadır. Kitap kampanyasına destek olunacaktır. İşletmelerimizin isim resim video veya biilgilerini bize gönderiniz. Aldığınız kitapları da ihtiyacı olan kurum kuruluş ve okuma hevesinde ki insanlarımıza ulaştırınız.” Dedi.

 

Turhal Kitap Okuma Kulübünden Yasemin Uymaz "Yorum Kulübü üyelerimiz ile birlikte pazar kahvaltısında bir araya geldik. Güzel adımlar atmak yeniliklere yelken açmak için değerli misafirlerimiz, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslüm Bey ve Ünal Bey'le proje yönetimi ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. Kendilerine verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ederiz.” Dedi.


YORUM (0)

317 kere okundu

0:1547032985:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*