TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

KARDEŞLİK PİKNİĞİ


19 MAYIS 2018 CUMARTESİ19:16
innovaeditor/assets/IMG_20180514_122038.jpgTokat Meslek Teknik Anadolu Lisesi mülteci ve Türk öğrenciler için kardeşlik pikniği ramazandan önce gerçekleştirildi. Okul öğrencileri arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlenen pikniğe Afgan, Irak Suriye’den gelen öğrencilerimiz ile Türk öğrencilerimiz katıldı. Okulumuz Tiyatro Kulübü öğretmeni İlker Doğan, Gençlik Politikalarına Sektörler Arası Bütünleştirilmiş Yaklaşım Projesi Koordinatörü Gazi Erden, Makine Alan Şefii Bahadır Süha Candemir ve Havacılık Kulübü Rehber Öğretmeni Müslim Kaçmaz tarafından organize edildi.

 

Sayın İlker Doğan "Yaklaşık 25 öğrencilik grupla gerçekleştirilen piknikte; ırk, dil ve milliyet ayrımı yapmanın yanlışlığını göstermeyi ve katılımcılar arasında kardeşlik bağı oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti. Ülkemizin çok sayıda sığınmacı, mülteci ve göçmen aldığını, bu insanların kültürel entegrasyonunun sağlanmasının çok önemli olduğunu söyledi. Desteklerinden dolayı Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneğine teşekkür etti.


Sayın Erden mesleki ve teknik eğitimin öneminden ve uygulanan Erasmus+ projesi hakkında bilgi verdi.

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz "İslam dünyası aciz durumda. Bizler Müslüman ülkeler olarak ilim ve fenden uzaklaştıkça bu tür felaketler başımıza geliyor. Hepimizin annesi, babası, amcası, dayısı, teyzesi, halası var. Fakat memleketimize gelen kardeşlerimiz bunlardan mahrum. Bizler bir olmalıyız. Memleketimizi çok sevmeliyiz bunun içinde derslerimize çalışmak zorundayız.” Dedi.


Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Yücel Polat düzenlenen etkinliğe okul idaresini temsilen katıldı.


YORUM (0)

830 kere okundu

5:1526757535:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*