TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

PROJE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI


4 MAYIS 2018 CUMA19:08
innovaeditor/assets/DEGERLENDIRME 2.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Avrupa Birliği Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Sfera Makedonya ve Danube Youth Centre Romanya işbirliğinde 2017-3-TR01-KA347-047789 Nolu Gençlik Politikalarına Sektörler Arası Bütünleştirilmiş Yaklaşım Projesi kapsamında Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde değerlendirme toplantısı yapıldı.
 
Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Bekir Korkat katılımcıları güler yüzlü ve sıcak bir şekilde karşıladı. Okulun tanıtımını bizzat kendisi organize etti. Toplantı salonunda katılımcılar ile değerlendirme toplantısına katıldı. Sayın Korkat okul, proje, Türkiye ve Tokat hakkında katılımcılara sorular sordu. Türk katılımcılar ilk defa bir projeye katıldıklarını, proje faaliyetlerinden ve çalıştaylardan duydukları mutluluğu dile getirdiler. Eğlenerek öğrenmeyi, yaygın öğretimi, en önemlisi de yabancı dil bilmenin önemini kavradıklarını söylediler. Yurt dışından katılım yapan gençler şunları söylediler:
 
-Bizler buraya ilk geldiğimizde TEKMED Başkanı Müslim Kaçmaz organizasyonlarının çok iyi olduğunu ve güzel bir proje olacağını söyledi. Bir çok projeye katıldığımız için bu kelimeleri duyuyorduk. Fakat şimdi gördük ve öğrendik. TEKMED proje yürütme becerisi ve organizasyon konusunda Avrupa’da bir numaradır. Tokat ve Türkiye’yi çok beğendik. Türk insanları çok sıcak kanlı ve arkadaş canlısı. Çok samimi arkadaşlıklar kurduk. Kendimizi evimizde hissettik. Çok mutlu olduk. Türk okulları çok iyi yapılmış ve tasarlanmış. Bu okul yeni ama diğer Türk okulları da çok iyi kapasiteler.


YORUM (0)

499 kere okundu

1:1525461874:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*