TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: HAZİRAN 2015


RC MODEL UÇAK KURSU AÇILIYOR


9 HAZİRAN 2015 SALI15:10
innovaeditor/assets/admin/DCIM1.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Katkılarıyla; Tokat Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu; Hayat Boyu Öğrenme kapsamında Radyo Kontrollü Model Uçak Modelciliği Kursu" açıyor.
 
Tokat İl Milli Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Şinasi Perçin, "Yaz kursları ile gençlerimizin kişisel gelişimlerine destek olmalı ve onları güzel uğraşlar içine çekmeliyiz. Açılacak olan Radyo Kontrollü Model Uçak Modelciliği de gençlerimize sportif havacılığa ilgi uyandırması, ekip çalışmasına uyumlu bireyler yetişmesi, özgüveni ve el becerisi gelişmiş bireylerin yetişmesi ve model uçak yapımı konusunda bilgi ve becerisi gelişmiş bireylerin toplumda artmasına katkı sağlayacaktır" sözleriyle kursiyerlerin kazanımlarını özetledi.
 
Dünyada Model uçakçılık, 1905’de Fransa’da FAI (Federation Areonatique Internationale) Uluslar arası Havacılık Federasyonuna bağlı olarak CIAM (Commission Internationale Aeromodelling) Model Uçak Komitesi teşkilatının kurulması ile başlamıştır. Türkiye’de Büyük Önder Atatürk’ün direktifleriyle 16 ŞUBAT 1925 yılında Türk Hava Kurumu, 03 MAYIS 1935 tarihinde icra organı olan Türkkuşu Genel müdürlüğü ve 1936 yılında da Model ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2744 kere okundu

5:1433862916:1

ÇEVRE GÜNÜ MESAJI


7 HAZİRAN 2015 PAZAR11:36
innovaeditor/assets/admin/cevre mesaj.jpgÇevre; insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır. Doğa ortamında ekolojik bir denge olup; insan elii değmeden bozolması adeta imkansızdır. Yaşadığımız dünya burası, şurası, orası. Başka yaşanacak yer mi var?! O zaman insanlarımız doğaya saygılı davranmalı. Özellikle gençler bu farkındalığın içine çekilmeli. Dünya herkes için önemli. Gelecekte dünyaya gelecek nesillere bir şeyler bırakmalı. Toplumu çevre konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek, topluma olumlu ve kalıcı davranış değişiklikleri kazandırmak zorundayız. Çevrenin korunması, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi insanların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamaları içindir. Her insan en güzelini hak eder!
 
Müslim Kaçmaz


YORUM (0)

2258 kere okundu

0:1433677225:1


1-2 - 2