TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

PROJE ORTAĞIMIZ HAMİD ADİL İSPANYANIN İLK MÜSLÜMAN SENATÖRÜ OLDU


21 MAYIS 2019 SALI23:53
innovaeditor/assets/60790128_1060304000827365_2832373847578116096_n.jpgHavalar çok sıcak ama Adil oruç tutuyor. Enerji dolu. 28 Nisan seçimlerinde senatör görevini aldı ve referansını almak için Madrid'e gitti. Adil modern giyiniyor. Sakalı için ise tembellik ettiğini ve kendisini sakallı olarak rahat olduğunu ifade ediyor.
 
Ceuta bölgesinde çok seviliyor. Genel Sekreter Manuel Hernández "Adil'in müslüman cemaatin sesi olarak görmek istediğini" söyledi. İngiltere, Belçika ve Fransa'da yaşadı . Ceuta'ya yerleşmeden önce dört yıl boyunca Tetouan'da (Fas) bir okulda öğretmenlik yaptı. Endülüs'te Mühendislik, ardından Londra'da Uluslararası İşletme Yönetimi okudu. Son sene projesini yapmak için Normandiya'ya geldi ve çok kültürlülüğün "topluma bütünsel" bir kavram daha olduğunu anlamıştı. Halen, ailesiyle birlikte, Cristo de Medinaceli kilisesinin yanında ikamet ediyor. Burada, Ceuta'nın Müslüman mahallesinin ortasında, tüm kentin en ünlüsü olan Kutsal Hafta'da her zaman bir adım atılıyor. Prens'te insanların davranışlarına ve sosyal demokrasinin faaliyetlerine bağlı birçok şeyi değiştirmesi gerektiğini düşünmektedir . Dinimiz için yoksulluk, şiddet ve ayrımcılığa karşı mücadele için eylemler uygulamalıyız. " "Ceuta'da sosyal farklılaşmanın dini olduğunu" ve "nüfusun bir kısmının dışlandığını" savunuyor. "Farklısın” konusu buna değmez çünkü "bir topluluk içinde farklı bireyler vardır ve her biri kişiliğini uygun gördüğü şekilde ifade eder, meşrudur”.
 
 Dinimiz için yoksulluk, şiddet ve ayrımcılığa karşı mücadele için eylemler uygulamalıyız. " "Ceuta'da sosyal farklılaşmanın dini olduğunu" ve "nüfusun bir kısmının dışlandığını" savunuyor. "Farklısın” konusu buna değmez çünkü "bir topluluk içinde farklı bireyler vardır ve her biri kişiliğini uygun gördüğü şekilde ifade eder, meşrudur”. Cinsiyet şiddetine karşı eğitim Gençlerin bu mahallede gelecekteki beklentileri yoktur, iş yoktur ve dini bir entegrasyon da yoktur. Adil, "eğitim ile savaşabileceğinize” inanıyor. Bu nedenle, sınıflarında "değerlerin eğitimi, ancak kültürel açıdan” teşvik ediyor. Ek olarak, gençleri toplumsal cinsiyet şiddetine karşı eğitmek için kurslarından yararlanmaktadır, çünkü "machismo dinlerin değil, insanın doğanın rahatlığının özelliğidir”. Babası ailesi 1492 yılında sınır dışı edilen Granada'dan geliyor. Annesinin ataları ise Fransızlara dönüşüyor.


YORUM (0)

258 kere okundu

0:1558484317:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*