TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

SEDİRHANDA DERNEK TOPLANTISI YAPILDI


3 HAZİRAN 2018 PAZAR20:46
innovaeditor/assets/toplanti sedirhan.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği üyeleri tarihi mekan Sedirhan’da toplantı yaptı.

 

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz gündemi okudu.

 

Gençlik Politikalarına Sektörler Arası Bütünleştirilmiş Yaklaşım projesi ve faaliyetleri hakkında Proje Koordinatörü Gazi Erden bilgilendirme yaptı. Sayın Erden "Çok yoğun bir tempoda çalıştık. İyi bir ekip çalışması yaptık. Bunun semeresini de uygulama başarısı olarak gördük. Katılımcılarımız genel olarak hayatlarında ilk defa bir Erasmus+ projesinde yer almanın çekingenliğinde başladılar. Sonra kendilerine güven geldi. Çok başarılı uygulamalar yaptılar. İngilizce dilini öğrenmenin önemi kavrandı.” Dedi.


Dernek üyeleri konu ile alakalı olarak görüşlerini ifade ettiler. Tecrübeler paylaşıldı.


Almanya koordinatörlüğünde uygulanacak olan KA205 Sevgi İncitmez projesi konusunda Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz bilgilendirme yaptı. "Projesinin amacı, katılımcı Sanatlar ve dijital yaklaşımlar alanında çeşitli biçimsel olmayan yöntemlerin doğrudan öğrenilmesi yoluyla, Avrupa işbirliği ile her bir örgütün mesleki gelişimini hedeflemek ve cinsiyet eşitliğini geliştirmek ve cinsiyet temelli şiddet konusunda farkındalığı artırmak. Kadına ve kızlara yönelik şiddetin önlenmesi ve korunması alanında elde edilen ilgili beceri ve yetkinliklerin karşılıklı olarak karşılıklı değişimi ve yansıması, 5 kısa vadeli ortak personel eğitimi etkinlikleri sırasında öğrenme hareketliliği deneyimlerinin kalitesini ve etkinliğini artıracaktır. Beş farklı ülkede konu ile alakalı olarak kısa eğitimler düzenlenecektir. İlk defa bir KA2 projesi uygulayacağız. Bunu proje tecrübelerimizle üstesinden geleceğiz.” Dedi.


Ayhan Şenol Akgül İngilizce dil becerilerinin geliştirilmesi gerekliliğini ifade etti. Kurum üyelerine acilen eğitimler düzenlemeyi önerdi. Teklif yoğun ilgi gördü.


Fort Otosan’a yapılacak Endüstri 4.0 konulu gezi konuşuldu. Katılımcıların böyle bir tesisi gezmesinin önemi değerlendirildi.

Tokat İl Milli Eğitim tarafından düzenlenen "Gençlik Projeleri Bilgilendirme Eğitimi” Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli Ahmet Polat tarafından anlatıldı. Zamanın yetersiz olduğunu ve mütakiben uygulamalı eğitim düzenleneceği bilgisini verdi.

Sayın Kaçmaz "Derneğin hedeflerine ulaşmak için gençlik projeleri sorununu uzun dönem çözmek gerekliliğinden söz ettikten sonra; dernek bünyesinde ka105 uygulamalı proje eğitimi ile bir haftalık sürede 10/15 proje çıkartabileceğini söyledi.”

Konu tüm dernek üyelerince olumlu karşılandı.


Derneğe üye olmak isteyen kişiler hakkında verilen bilgilerden sonra toplantı kapandı.


YORUM (0)

521 kere okundu

0:1528058907:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*